آخرین خبر

احتیاج به کمک دارید؟٬ با ما تماس بگیرید : ۳۶۳۵۹۳۶۹-۰۷۱ || ارسال درخواست در ساعات غیر اداری

میزبانی وب چیست ؟

توضیح مختصری درباره میزبانی وب

 

فضای وب چیست ؟

فضای وب، در اصل فضای تخصیص داده شده به هر سایت درون هارد دیسک یک سرور متصل به اینترنت است، شما می توانید فایلها، عکسها و یا کلآ هر چیز مورد علاقه خود را درون این فضا قرار دهید، این فضا مانند فضای هارد کامپیوتر شخصی شما می باشد با این تفاوت که این هارد در اینترنت قرار دارد و همیشه و در تمام طول روز و از تمامی نقاط جهان قابل دسترسی است .

 

تفاوت ویندوز و لینوکس

در زمینه میزبانی وب همواره دو سیستم عامل مهم وجود داشته است : ویندوز و لینوکس٬ مهمترین سوالی که همواره در این زمینه از ما می شود آن است که کدام سیستم برای سایت ما مناسب است؟

ویندوز یا لینوکس؟

 پاسخ ما با توجه به هدف شما از داشتن وب سایت و برنامه ای که برای آن سایت در نظر دارید متفاوت است .

معمولا سرورهای ویندوز از نظر هزینه گرانتر از لینوکس می باشند، از طرفی چون سرورهای لینوکس دارای نرم افزار ها و سیستم عامل های رایگان و با سورس باز می باشد به همین دلیل دارای هزینه های کمتری می باشند، این درصورتی است که به عنوان مثال برای سرور ویندوز هزینه هایی بابت خود سیستم عامل و نرم افزارها از قبیل SQL Server و … صرف می شود، از نظر امنیت نمی توان گفت سرورهای لینوکس امن تر از  ویندوز هستند چون سرورهای لینوکس دارای سیستم اپن سورس هستند بنابراین نفوذگر ها به تمام راه های ورود و حفره های امنیتی سیستم  راحت تر از ویندوز دستیابی خواهند داشت .
از نظر امنیت نباید هیچ کدام از این دو سیستم عامل را مورد سوال قرارداد چرا که سیستمهای امنیتی هر سرور وابسته به دانش مدیر آن سرور ‍می باشد و تلاش ما بر این است که سایت شما حتی دقایقی هم از کار نیافتد .

عده ای تصور می کنند که برای استفاده از سرور با سیستم عامل لینوکس، باید بر روی کامپیوتر خود سیستم عامل لینوکس نصب کنند. این تصور اشتباه است و کاربران با هر سیستم عاملی می توانند به سادگی از خدمات سرورهای لینوکس و سایتهایی که بر روی این سیستم عامل قرار دارند استفاده نمایند .


 

در صورت نیاز به مشاوره فنی و یا برای درخواست این سرویس با ما تماس بگیرید .