آخرین خبر

احتیاج به کمک دارید؟٬ با ما تماس بگیرید : ۳۶۳۵۹۳۶۹-۰۷۱ || ارسال درخواست در ساعات غیر اداری

پیاده سازی و پشتیبانی‌ مرکز داده سازمانی

شرکت توسعه گران ایمانی نت بیست و چهار با تکیه بر دانش فنی بروز و کادر مجرب و متخصص و تجربه بالا در امر ارزیابی و پیاده سازی مراکز داده مطابق بر استاندارد های TIA-921 و سیسکو دیتا سنتر آماده تامین نیاز های روزافرون سازمان ها و شرکت ها در این ضمینه است

مرکز داده، مکانی با امنیت فیزیکی و الکترونیکی بالا، دارای انواع تجهیزات سخت‌افزاری، شامل رایانه، سرور، سوییچ، روتر و نرم افزاری شامل پایگاه داده،  سیستم‌های عامل پیشرفته و …. می‌باشد. بستر سخت‌افزار و مرکز داده به عنوان یکی از بسترهای اولیه و ضروری در سازمان‌ها به عنوان یک زیرساخت مهم در جهت تأمین اهداف و انجام فرآیندهای معمول از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

امروزه نیاز به حفظ و نگهداری و دسترسی به موقع اطلاعات، شرکت‌ها و سازمان‌ها را ملزم به استفاده از تکنولوژی‌های ذخیره‌سازی اطلاعات کرده است. سرویس ذخیره‌سازی یکی از اصلی‌ترین سرویس‌های مرکز داده می‌باشد. این سرویس به یکی از ۳ روش ذخیره‌سازی (Direct Attached Storage)DAS  ، (Network Attached Storage)  NAS و (Storage Area Networks SAN) ارائه می‌گردد.

NAS تجهیزات ذخیره‌سازی هستند که قادرند به طور مستقیم از طریق حداقل یک واسط LAN نظیر Ethernet به شبکه متصل گردند. از مزایای این مدل، سهولت نصب،کاهش هزینه پیاده‌سازی و پشتیبانی و نیز قابلیت توسعه‌پذیری، افزایش و پیکربندی این تجهیزات به شبکه، بدون نیاز به خاموش کردن شبکه می باشد. از سیستم‌های NAS در محیط‌های ISP Search Engine،Email server، WEB, ذخیره‌سازه‌ای اطلاعات، سیستم‌های فنی، گرافیکی، تصویری و بانک‌های اطلاعات استفاده می‌شود.

SAN یک شبکه‌ی اختصاصی با سرعت بالا بوده و شامل سرورها و تجهیزات ذخیره‌سازی می‌باشد. این شبکه به طور کامل از شبکه‌های LAN/MAN جداست. شبکه‌ی SAN برای برقراری ارتباطات میان اجزای خود از تکنولوژی Fiber Channel (FC) و یا SCSI بر روی IP استفاده می‌نماید. شرکت HP یکی از ارائه‌دهندگان تجهیزات در این صنعت می‌باشد. این محصولات در دو مجموعه Disk Storage ها و Tape Drive ها، ارائه می‌گردند. Disk Storage ها در نیاز به سازمان‌های کوچک و بزرگ در سه رده MSA،EVAو XP Array ها می‌باشند. Tape Drive ها در تهیه‌ی نسخه های پشتیبان (Back up)استفاده می‌شوند، از جمله این تجهیزات، سیستم‌های ESL و MSL می‌باشند.


 

در صورت نیاز به مشاوره فنی با ما در تماس باشید .